MENU

Garážová vrata rolovací – průmyslová

Rolovací vrata a rolovací mříže Hörmann z hliníku a oceli jsou díky své geniálně jednoduché konstrukci s minimem komponent mimořádně hospodárné. Jsou to uzávěry, které se znovu a znovu osvědčují v každodenním provozu. Rolovací vrata a rolovací mříže nezabírají nad otvorem téměř žádné místo. Navíjejí se kompaktně za překladem. Po stranách a v prostoru stropu se neztrácí žádná cenná užitná plocha haly.
Vysoká specializace ve výrobě rolovacích vrat a mříží Hörmann značně přesahuje běžný standard. Realizace speciálních řešení patří ke každodenním úkolům našeho výkonného týmu.

Vratové systémy pro logistiku

Rolovací vrata / rolovací mříže SB

Hospodárné řešení vrat s technikou tažných pružin,
volitelně s ručním nebo mechanickým ovládáním
Umožňují jednoduché ovládání vrat o rozměrech až 5000 × 4500 mm a rolovacích mříží do 6000 × 4500 mm

Jednoduché ovládání
Díky patentované technice tažných pružin lze vrata ručně otevírat a zavírat bez vynaložení velké síly. S vraty se manipuluje pomocí vnitřního resp. venkovního madla, případně pomocí táhla resp. ručního řetězového pohonu.

Varianty pláště rolovacích vrat / rolovacích mříží SB
Rozsah velikostí (š × v, max.)

Druhy ovládání

 • Vnitřní madlo [1]
 • Venkovní madlo [2]
 • Táhlo (volitelné) [3]
 • Ruční řetězový pohon (volitelný) [4]

Volitelné dovybavení pohonem.

Spolehlivá funkce omezení síly
U pohonů WA 300 R S4 a WA 300 AR S4 navíc máte standardně k dispozici funkci omezení síly ve směru otvírání a zavírání vrat, takže u většiny plášťů a velikostí vrat pak už není nutno montovat žádné další bezpečnostní systémy, např. zajištění před uzavírací hranou nebo zajištění proti vtažení. Při nouzovém ovládání, např. kvůli výpadku proudu, lze všechny pohony jednoduše přepnout na ruční ovládání.

Rolovací vrata / rolovací mříže TGT pro podzemní garáže

kompaktní řešení vrat pro hromadné garáže s mimořádně klidným chodem a bezpečnostní technikou odolnou proti opotřebení
prumyslova rolovaci vrata 2 | Vrata Kolář
Standardní funkce omezení síly poskytuje vysokou bezpečnost při otevírání i zavírání bez choulostivých senzorů na plášti vrat (na obrázku je rolovací mříž TGT pro podzemní garáže s WA 300 AR S4).

Díky standardní funkci pozvolného rozjezdu a zastavení a technologii profilů optimalizované pro navíjení mají rolovací vrata / rolovací mříže pro podzemní garáže obzvlášť klidný chod.

Konstrukce vrat se standardním obložením pláště vrat byla vyvinuta speciálně pro požadavky kladené na podzemní a hromadné garáže a je dimenzována na celkovou životnost 200000 cyklů otevření / zavření. Díky této kompaktní konstrukci např. rolovací mříže potřebují u překladu pouze 350 mm.

Varianty pláště rolovacích vrat / rolovacích mříží TGT
Rozsah velikostí (š × v, max.)

Rolovací vrata / rolovací mříže DD

Nová inovativní generace rolovacích vrat pro otvory do šířky 12000 mm a výšky 9000 mm

Úzká hliníková vodicí kolejnice
Vodicí kolejnice mají u všech velikostí vrat boční potřebu místa pouze 80 mm [1]. Montují se rychle a jednoduše přímo na těleso stavby. Od výšky vrat 6000 mm se vodicí kolejnice dodávají pro snadnější přepravu a manipulaci při montáži v dvoudílném provedení. Hliníkové spodní profily [2] vytvářejí v kombinaci s vodicími kolejnicemi elegantní celek. Volitelné upevnění pomocí ocelového úhelníku [3] umožňuje montáž na otvory zateplených budov nebo montáž svařením s ocelovou konstrukcí.

Jednoduchá montáž
Konstrukce vrat se dodává jako jednotka připravená k montáži, tvořená pláštěm, navíjecí hřídelí a konzolou. Komponenty vrat se snadno umístí na těleso stavby pomocí metrové rysky a šablony konzoly. Značky na vodicích kolejnicích slouží ke snadnému nastavení koncových poloh vrat. Stohovatelné obalové jednotky kromě toho optimalizují logistiku a přepravu na místo montáže.

Snadná montáž díky přímému pohonu.

Toto řešení vrat pro středně velké a velké otvory imponuje výkonným přímým pohonem a variabilní montáží pohonu.

Přímý pohon

 • výkonný přímý pohon se snímačem absolutní hodnoty (AWG) pro spolehlivý provoz vrat
 • integrované záchytné bezpečnostní zařízení nezávislé na poloze brání pádu pláště vrat
 • variabilní montáž pohonu:
  • dolů
  • vodorovně
  • nahoru 
 • při orientaci vodorovně nebo nahoru není pod navíjecí hřídelí vidět žádnou techniku pohonu

Maximální rozměry vrat
Rolovací vrata do 12000 × 9000 mm
Rolovací mříže do 12000 × 8000 mm

Varianty pláště rolovacích vrat DD
Rozsah velikostí (š × v, max.)

Kombinace rolovacích vrat / rolovacích mříží s SSG DD

Pro velké otvory o šířce do 36 m a výšce do 9 m

Hospodárná kombinace
S touto kombinací vrat lze pohodlně a ekonomicky uzavřít i obzvlášť velké otvory, umožňuje totiž sdružení dvou nebo tří standardních rolovacích vrat / rolovacích mříží DD dohromady. Toto řešení je úsporné především při přepravě, montáži a servisu.

Variabilní otvírání vrat
Při otvírání v celé šířce se nejprve otevřou všechna vrata, a pak se odjistí střední sloupek SSD DD a odsune se do strany. Vrata lze otvírat i nezávisle na sobě, takže se využije otvírání v jednotlivých segmentech.

Rolovací vrata S6

Rychle a bezpečně s pozvolným rozjezdem a pozvolným zastavením

Rolovací vrata DD S6 vynikají rychlým otvíráním při šířce vrat do 7500 mm a výšce do 8500 mm.
Vysoká rychlost otevírání a zavírání až 1,1 m/s umožňuje optimalizaci provozních procesů a snížení tepelných ztrát.

Rychlé otvírání vrat
S volitelným balíčkem výbavy S6 se rolovací vrata DD s pláštěm Decotherm a rychlostí až 1,1 m/s otvírají téměř tak rychle jako rychloběžná vrata.

Hospodárný vratový systém
Toto řešení vrat a pohonů se oproti rychloběžným vratům vyznačuje mnohem menšími montážními rozměry a nižšími pořizovacími i provozními náklady. Konstrukce vrat dimenzovaná až na 200000 cyklů otevření / zavření* zaručuje celkovou dlouhou životnost.

Reference