MENU

Vjezdové brány, branky

 • Samonosné
 • Pojezdové po kolejnici
 • Křídlové otočné
 • Branky

Samonosné brány

Posuvné nesené brány jsou jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších druhů bran pro vjezd. Tento typ brány nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Posuvné brány jsou posazené za plot (za otvor), kam se také vysouvají. Řadí se mezi vodící systémy nejvyšší kvality Rolling Center, pohodlí, s nejmenším nárokem na údržbu a po otevření nezužují šířku průjezdu. Též se hodí na pozemky se stoupajícím vjezdem, tam kde by terén nedovolil otevření křídel u křídlové brány. Lze i v provedení lichoběžník – spodní část je přizpůsobena stoupajícímu či klesajícímu terénu.

Automatické pohony

Všechny samonosné brány samozřejmě dodáváme s automatickými el. pohony. Viz. kategorie 

Rozměry samonosných bran a předpoklady pro montáž

U samonosných posuvných bran doporučujeme maximální průjezdnou šířku vjezdu do 9m, výšku do 2m.

Je nutno také počítat s bočním prostorem potřebným pro zasunutí. Tento prostor je vždy cca o 1/3 až 1/2 delší než šířka vjezdu. Konkrétní délka přesahu je vždy posuzována individuálně, především s ohledem na velikost a váhu výplně.

Naší výhodou je dodání včetně stavební připravenosti z betonového základu, jehož rozměry se odvozují od velikosti průjezdu. Na tento betonový základ se již kotví nosná konstrukce brány. Stavební připravenost zajišťujeme včetně elektrické přípravy (přívodní kabel zajišťuje zákazník).

Věnujte pozornost dokumentu Stavební připravenost:

V případě, že se rozhodnete pro realizaci betonového základu svépomocí, rádi Vám poradíme nejen s velikostí základu, ale také s vývody kabeláží.

Spodní část brány – rámu je osazena silnostěnným 5mm otevřeným C profilem. Profil je ukotven mimo průjezd pomocí dvou vozíků pevně ukotvených na zabetonované základové desce. Na horní části brány je namontováno uzavřené vedení brány, které neodírá a nepoškozuje povrch konstrukce brány. Brána je nesená 8cm nad vozovkou ve vzduchu. Hlavní výhodou, kterou posuvné brány mají je, že se posouvají ve vzduchu rovnoběžně s plotem. Jednou z mnoha výhod je, že zde není instalována žádná vodící kolejnice, nemůže tedy docházet k narušení chodu brány z důvodu jejího namrzání v zimním období nebo při vniknutí kamínků či jiných překážek do dráhy posunu brány. Parkování je možné hned za bránou. Předností posuvných nesených bran je rovněž nepříliš složitá stavební příprava.

Konstrukce takto připravených bran, branek, a plotových dílců dodáváme v antikorozním provedení žárový zinek.
Vjezdová brána, která je barevně skloubena s celkovým vzhledem domu nebo naopak pouze s některým jeho prvkem, působí velmi harmonicky a přitahuje obdivné pohledy návštěvníků i kolemjdoucích.
Povrchové úpravy lakování Komaxit je možno vybírat z kvalitních kovářských barev a také nástřiků dle stupnice RAL 186 odstínů.

Bezpečnost

Samonosná brána s automatizací od firmy Hörmann je spolehlivě bezpečná v každé fázi zavírání a otevírání. Brána se při styku s nenadálou překážkou ihned zastaví.

Volitelně lze zvýšit bezpečnost světelnými závorami, které fungují bezdotykově, a zachytí pohyb osob nebo předmětů, které se vyskytují v prostoru vjezdu. Tyto bezpečnostní fotobuňky je možné integrovat do postranních sloupků.

Bezpečnost zvyšuje také žluto-oranžové výstražné světlo, které bliká při otevírání a zavírání.

Vyberte si sami z naší nabídky námi dodávaných výplní

Samonosné brány dodáváme a vyrábíme v široké škále výplní nebo také v provedení bez výplně. Vyrobíme pro vás pouze konstrukci připravenou pro uchycení výplně, kterou si dodáte sami.

Samonosné brány též dodáváme bez výplně.

samonosne brany 5 1 | Vrata Kolář
Okenicové provedení

Hliníkové - nadčasové bezúdržbové

Výhody hliníkových výplní:
• Hliník s lakovaným povrchem nekoroduje a má velmi dlouhou životnost
• Brány vyrábíme ve stejném provedení jako hliníkové ploty, čímž je zajištěno dokonalé typové i barevné sladění Vašeho oplocení.
• Jsou moderním a nadčasovým doplňkem vašeho domu
Nižší váha oproti jiným výplním
Výroba na míru dle Vašich požadavků a představ

samonosne brany 7 1 | Vrata Kolář
01
samonosne brany 8 1 | Vrata Kolář
02 - nejoblíbenější a nejčastější provedení
placeholder | Vrata Kolář
Okenice nastojato
samonosne brany 10 1 | Vrata Kolář
Plaňka vodorovně
samonosne brany 11 1 | Vrata Kolář
Plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
do rámu
samonosne brany 13 1 | Vrata Kolář
na rám

Tahokov - doplňující se s moderní architekturou

zaručuje dlouholetou životnost a snadnou údržbu, odolnost

Nabízíme širokou škálu motivů, můžete si u nás vybrat tahokov s různou propustností – od provedení téměř neprůhledných, až po oka výrazněji otevřená, která otevírají pohled na pozemek a váš dům.

Představujeme námi nejpoužívanější motivy, ze kterých se tahokov vyrábí:
FILS 21,RESIDENCE, EXA, RB 45, RB 65, ESPERIA, PRIVACY

Tahokov lze dodávat žárově zinkovaný a lakovaný Komaxit RAL na přání zákazníka.
V dnešní době velice využívané provedení, zajišťuje dokonalý design a zhodnocení životnosti dvou povrchových úprav.

Tahokov není možné navařit do rámů a zinkovat jako celek, neboť hrozí riziko zvlnění, či „vyboulení“ tahokovu. Je proto nutné zinkovat odděleně tahokov a samotné rámy. Teprve následně je sešroubovat / snýtovat do kompletního výrobku.

Dřevěná výplň - klasika

Samonosné brány nejčastěji osazeny výplní plaňka svisle, plaňka vodorovně a provedení palubka. Vše připravujeme a vyrábíme dle Vašeho přání na míru. Též lze využít variantu, že dřevěnou výplň si dodáte sami. Dodáváme včetně nátěrů slabovrstvá lazura, materiál dle domluvy a přání zákazníka.

samonosne brany 18 1 | Vrata Kolář
plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
plaňka vodorovně
samonosne brany 20 1 | Vrata Kolář
provedení palubka

Plastové - dřevoplast WPC

Dodáváme plotová prkna z odolného dřevoplastu neboli WPC v poměru 50% dřevo a 50% PVC, což našim prknům dává prvotřídní odolnost a přírodní vzhled bez třísek a potřeby natírání.

Standardní délky prken jsou 1 000 / 2 000 / 4 000 mm, lze dodat i v délkách na míru.

Speciální úprava povrchu tzv. embossováním, která vytváří nepravidelnou povrchovou strukturu jako u dřeva. Také lze dodat s broušeným nebo hladkým povrchem.

 

Tepelně a voděodolný produkt
Odolnost vůči houbám a plísním
Bez nutnosti natírání a bez třísek
Délka na míru podle Vašeho přání

Nabízíme 2 základní druhy plotových prken:

ploty A | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 90 mm
ploty B | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 120 mm
Jeklové žebrování
Jeklové žebrování v kombinaci spodní plech
Pletivo Nylofor 20x5
Žebírkové pletivo

Ocelové

 • se montují na zděné sloupky nebo již připravené kovové sloupky.
 • plotové výplně se vyrábí přesně dle designu a rozměrů přání zákazníka, většinou v
  pozinkované úpravě, lze pouze rám z ocelového profilu nebo rám s žebrováním.
 • plotové výplně jako drátěný program, s možností výběru rozměrů a druhů ok.

 

Plotové s výplně Nylofor 3D jsou nedílnou součástí každého dobrého plotu. Povrchová úprava žárovým zinkováním, lakováním Komaxit dává záruku dlouhé životnosti brány.

Kované - od jednoduchých motivů po ozdobné kované motivy

Kované ploty a výplně jsou skvělým doplňkem jak pro rodinné domy, vily, objekty občanské vybavenosti, tak i pro průmyslové budovy.

K výrobě a dodání je k dispozici velké množství motivů a variant provedení. Plotové dílce jsou dodávány jak se stejným motivem, tak v jejich kombinaci, dle výběru zákazníka.

Nejoblíbenější a nejčastější provedení:

samonosne brany 29 1 | Vrata Kolář
Výplň Bohdana
samonosne brany 31 1 | Vrata Kolář
Výplň Jana
samonosne brany 33 1 | Vrata Kolář
Výplň Michaela
Single

Vodorovný profil průřez B 25 x 8 mm, svislý profil jekl hladký 15 x 15 mm, koncovky SZ1, SZ2, SZ3, max. šířka 2500 mm, max. výška 1700 mm

History

Vodorovný profil oklepaný 30 x 5 mm, svislý profil jekl kovaný 20 x 20 mm, koncovky HZ1, HZ2, HZ3, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Classical

Vodorovný profil průřez B 30 x 8 mm, svislý profil jekl kovaný 16 x 16 mm, koncovky CZ1, CZ2, CZ3, vsuvky CS1, CS2, CS3, max. šířka 2600 mm, max. výška 1700 mm

Modern

Vodorovný profil hladký 30 x 5 mm, svislý profil jekl hladký 20 x 20 mm, koncovky MZ1, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Posuvné pojezdové po kolejnici

Posuvné pojezdové brány po kolejnici jsou obdobou bran samonosných – posuvné do boku. Je to vodící systém vedený po kolejnici, která může být zapuštěná v úrovni terénu, anebo kotvená na povrchu. Ve spodním rámu brány jsou zabudována pojezdová kolečka (vozíky) po nichž brána jezdí – jsou zapuštěny ve spodním nosném profilu 80x40mm tzn. designově lépe uzpůsobená varianta. Hlavní výhodou, kterou posuvné brány mají, je minimální náročnost na místo – boční prostor po odsunutí brány stačí v délce samotného průjezdu. Parkování je možné ihned za bránou. Brány pojezdové po kolejnici jsou cenově nejdostupnějším řešením posuvné brány do boku, které zabezpečí dokonalé uzavření vašeho vjezdu.

Používají se většinou v případech, kdy nelze použít brány nesené. Vyžadují pravidelnou údržbu kolejnice.

Automatické pohony

Všechny samonosné brány samozřejmě dodáváme s automatickými el. pohony. Viz. kategorie

Rozeznáváme několik typů pojezdových kolejnic:

 • kolejnice Omega – zabetonované, pozink.
 • kolejnice Angula, Floor – na povrchu, kotví se na povrchu, provedení pozink.
brany posuvne 2 | Vrata Kolář
Kolejnice Omega
brany posuvne 3 | Vrata Kolář
Kolejnice Floor
brany posuvne 4 | Vrata Kolář
Kolejnice Angula

Rozměry pojezdových bran a předpoklady pro montáž

Je nutno také počítat s bočním prostorem potřebným pro zasunutí. Tzn. celková délka brány je šířka otvoru + 40cm. Konkrétní délka přesahu je vždy posuzována individuálně, především s ohledem na velikost a váhu výplně. Vhodný rozměr profilu se volí podle velikosti brány a jejího plánovaného zatížení.

Naší výhodou je dodání včetně stavební připravenosti z betonového základu, jehož rozměry se odvozují od velikosti průjezdu. Na tento betonový základ se již kotví nosná konstrukce brány. Stavební připravenost zajišťujeme včetně elektrické přípravy (přívodní kabel zajišťuje zákazník).

Věnujte pozornost dokumentu Stavební připravenost:

V případě, že se rozhodnete pro realizaci betonového základu svépomocí, rádi Vám poradíme nejen s velikostí základu, ale také s vývody kabeláží.

Konstrukce takto připravených bran, branek, a plotových dílců dodáváme v antikorozním provedení žárový zinek.
Vjezdová brána, která je barevně skloubena s celkovým vzhledem domu nebo naopak pouze s některým jeho prvkem, působí velmi harmonicky a přitahuje obdivné pohledy návštěvníků i kolemjdoucích.
Povrchové úpravy lakování Komaxit je možno vybírat z kvalitních kovářských barev a také nástřiků dle stupnice RAL 186 odstínů.

Bezpečnost

Pojezdová brána s automatizací od firmy Hörmann je spolehlivě bezpečná v každé fázi zavírání a otevírání. Brána se při styku s nenadálou překážkou ihned zastaví.

Volitelně lze zvýšit bezpečnost světelnými závorami, které fungují bezdotykově, a zachytí pohyb osob nebo předmětů, které se vyskytují v prostoru vjezdu. Tyto bezpečnostní fotobuňky je možné integrovat do postranních sloupků.

Bezpečnost zvyšuje také žluto-oranžové výstražné světlo, které bliká při otevírání a zavírání.

Vyberte si sami z naší nabídky námi dodávaných výplní

Pojezdové brány dodáváme a vyrábíme v široké škále výplní nebo také v provedení bez výplně. Vyrobíme pro vás pouze konstrukci připravenou pro uchycení výplně, kterou si dodáte sami.

Vjezdové křídlové brány též dodáváme bez výplně.

Okenicové provedení
brany posuvne 8 | Vrata Kolář
01
brany posuvne 9 | Vrata Kolář
02 - nejoblíbenější a nejčastější provedení

Hliníkové - nadčasové bezúdržbové

Výhody hliníkových výplní:
• Hliník s lakovaným povrchem nekoroduje a má velmi dlouhou životnost
• Brány vyrábíme ve stejném provedení jako hliníkové ploty, čímž je zajištěno dokonalé typové i barevné sladění Vašeho oplocení.
• Jsou moderním a nadčasovým doplňkem vašeho domu
Nižší váha oproti jiným výplním
Výroba na míru dle Vašich požadavků a představ

placeholder | Vrata Kolář
Okenice nastojato
placeholder | Vrata Kolář
Plaňka vodorovně
brany posuvne 14 | Vrata Kolář
Plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
do rámu
brany posuvne 17 | Vrata Kolář
na rám

Tahokov - doplňující se s moderní architekturou

zaručuje dlouholetou životnost a snadnou údržbu, odolnost

Nabízíme širokou škálu motivů, můžete si u nás vybrat tahokov s různou propustností – od provedení téměř neprůhledných, až po oka výrazněji otevřená, která otevírají pohled na pozemek a váš dům.

Představujeme námi nejpoužívanější motivy, ze kterých se tahokov vyrábí:
FILS 21,RESIDENCE, EXA, RB 45, RB 65, ESPERIA, PRIVACY

Tahokov lze dodávat žárově zinkovaný a lakovaný Komaxit RAL na přání zákazníka.
V dnešní době velice využívané provedení, zajišťuje dokonalý design a zhodnocení životnosti dvou povrchových úprav.

Tahokov není možné navařit do rámů a zinkovat jako celek, neboť hrozí riziko zvlnění, či „vyboulení“ tahokovu. Je proto nutné zinkovat odděleně tahokov a samotné rámy. Teprve následně je sešroubovat / snýtovat do kompletního výrobku.

Dřevěná výplň - klasika

Posuvné brány nejčastěji osazeny výplní plaňka svisle, plaňka vodorovně a provedení palubka. Vše připravujeme a vyrábíme dle Vašeho přání na míru. Též lze využít variantu, že dřevěnou výplň si dodáte sami. Dodáváme včetně nátěrů slabovrstvá lazura, materiál dle domluvy a přání zákazníka.

brany posuvne 21 | Vrata Kolář
plaňka svisle
brany posuvne 22 | Vrata Kolář
plaňka vodorovně
placeholder | Vrata Kolář
provedení palubka

Plastové - dřevoplast WPC

Dodáváme plotová prkna z odolného dřevoplastu neboli WPC v poměru 50% dřevo a 50% PVC, což našim prknům dává prvotřídní odolnost a přírodní vzhled bez třísek a potřeby natírání.

Standardní délky prken jsou 1 000 / 2 000 / 4 000 mm, lze dodat i v délkách na míru.

Speciální úprava povrchu tzv. embossováním, která vytváří nepravidelnou povrchovou strukturu jako u dřeva. Také lze dodat s broušeným nebo hladkým povrchem.

 

Tepelně a voděodolný produkt
Odolnost vůči houbám a plísním
Bez nutnosti natírání a bez třísek
Délka na míru podle Vašeho přání

Nabízíme 2 základní druhy plotových prken:

ploty A | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 90 mm
ploty B | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 120 mm
Jeklové žebrování
Jeklové žebrování v kombinaci spodní plech

Ocelové

 • se montují na zděné sloupky nebo již připravené kovové sloupky.
 • plotové výplně se vyrábí přesně dle designu a rozměrů přání zákazníka, většinou v
  pozinkované úpravě, lze pouze rám z ocelového profilu nebo rám s žebrováním.
 • plotové výplně jako drátěný program, s možností výběru rozměrů a druhů ok.

Posuvné pojezdové brány s výplní Nylofor 3D jsou nedílnou součástí každého dobrého plotu. Povrchová úprava žárovým zinkováním, lakováním Komaxit dává záruku dlouhé životnosti brány.

Pletivo Nylofor 20x5
Žebírkové pletivo

Kované - od jednoduchých motivů po ozdobné kované motivy

Kované ploty a výplně jsou skvělým doplňkem jak pro rodinné domy, vily, objekty občanské vybavenosti, tak i pro průmyslové budovy.

K výrobě a dodání je k dispozici velké množství motivů a variant provedení. Plotové dílce jsou dodávány jak se stejným motivem, tak v jejich kombinaci, dle výběru zákazníka.

Nejoblíbenější a nejčastější provedení:

brany posuvne 32 | Vrata Kolář
Výplň Bohdana
brany posuvne 34 | Vrata Kolář
Výplň Jana
brany posuvne 36 | Vrata Kolář
Výplň Michaela
Single

Vodorovný profil průřez B 25 x 8 mm, svislý profil jekl hladký 15 x 15 mm, koncovky SZ1, SZ2, SZ3, max. šířka 2500 mm, max. výška 1700 mm

History

Vodorovný profil oklepaný 30 x 5 mm, svislý profil jekl kovaný 20 x 20 mm, koncovky HZ1, HZ2, HZ3, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Classical

Vodorovný profil průřez B 30 x 8 mm, svislý profil jekl kovaný 16 x 16 mm, koncovky CZ1, CZ2, CZ3, vsuvky CS1, CS2, CS3, max. šířka 2600 mm, max. výška 1700 mm

Modern

Vodorovný profil hladký 30 x 5 mm, svislý profil jekl hladký 20 x 20 mm, koncovky MZ1, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Otočné křídlové brány

Křídlové dvoukřídlé a jednokřídlé brány se vyrábí v provedení jednoho nebo dvou křídel, která se zavěšují na připravené sloupky plotu do otvoru nebo se mohou dodávat včetně námi již připravených ocelových sloupků. Otevírání je z pravidla na pozemek majitele, ale v případě nedostatečného prostoru je i možnost otevírání křídel brány ven. Křídla brány při otevírání a zavírání omezují prostor před bránou či za bránou. Křídlové brány osazujeme za použití seřizovacích samostavitelných pantů, umožňující zcela přesné seřízení. V případě, že délka křídla brány je větší než 150 cm doporučujeme, z důvodu většího zatížení větrem, instalaci elektrického zámku.

Jednokřídlá brána

Tato brána se hodí do míst, kde postačí menší šířka vjezdu nebo není možné použít dvě křídla, např.: z důvodu zatočení příjezdové cesty. Tato bránu lze za pomocí pohonu otevírat jak do pozemku, tak směrem ven. Nevýhodou této brány je, že je nutné ponechat určitý prostor pro otevírání a zavírání křídla. Nutná vysoká mechanická pevnost na straně pantu. Výhodou je, že nepotřebuje žádný boční prostor. Největší úhel otevření křídel se pohybuje okolo 120° (záleží na velikosti nosných sloupů, druhu použitého pohonu, apod.).

Dvoukřídlá brána

Skládá se ze dvou křídel, která jsou většinou stejné šířky, můžou však být rozdílné – asymetrické provedení. Standardně otevíráme dvoukřídlou bránu směrem dovnitř, avšak lze otevírat také ven z pozemku. Upevnění křídel je zajištěno pomocí profesionálních seřizovacích závěsů. Nevýhodou této brány je, že je nutné ponechat určitý prostor pro otevírání a zavírání křídel. Výhodou, že nepotřebuje žádný boční prostor. Nižší cena konstrukce v porovnání s bránou posuvnou samonosnou a pojezdovou.

Výhody:

 • Jednodušší a levnější stavební připravenost.

Nevýhody:

 • V prostoru otevírání nesmí být terén do příliš strmého svahu.
 • Nelze parkovat hned za bránou.
 • Mechanický doraz v prostoru vjezdu.

Křídlové brány skládací

Alternativou pro brány křídlové jsou křídlové brány skládací. Největší výhodou je úspora místa pro otevírání – pro parkování. Délka otevřených složených křídel se snižuje až na polovinu. Vše za pomoci speciálního kování.

Automatické pohony

Všechny křídlové brány samozřejmě dodáváme s automatickými el. pohony. Viz. kategorie

Rozměry bran a předpoklady pro montáž

U křídlových otočných bran doporučujeme maximální průjezdnou šířku do 7 m, maximální výšku do 2 m.

Průjezd může být svažitý, avšak v místech kde se otevírají křídla brány, nesmí terén stoupat – klesat může.

Křídlo brány je montováno pomocí masivních regulovatelných pantů přímo na sloupek. Sloupek může být kovový, zděný, nebo kamenný, je však důležité, aby měl odpovídající únosnost a stabilitu s ohledem na velikost křídla.

Naší výhodou je dodání kovových sloupků včetně stavební přípravy tzn. usazení a zabetonování včetně stavebního materiálu. Stavební připravenost zajišťujeme včetně elektrické přípravy (přívodní kabel zajišťuje zákazník).

Věnujte pozornost dokumentu Stavební připravenost:

Stavební příprava pro podzemní pohony:

V případě, že se rozhodnete pro realizaci svépomocí, rádi Vám poradíme nejen s velikostí sloupků, u provedení podzemních pohonů usazení boxu, ale také s vývody kabeláží.

Konstrukce takto připravených bran, branek, a plotových dílců dodáváme v antikorozním provedení žárový zinek.
Vjezdová brána, která je barevně skloubena s celkovým vzhledem domu nebo naopak pouze s některým jeho prvkem, působí velmi harmonicky a přitahuje obdivné pohledy návštěvníků i kolemjdoucích.
Povrchové úpravy lakování Komaxit je možno vybírat z kvalitních kovářských barev a také nástřiků dle stupnice RAL 186 odstínů.

Bezpečnost

Křídlová brána s automatizací od firmy Hörmann je spolehlivě bezpečná v každé fázi zavírání a otevírání. Brána se při styku s nenadálou překážkou ihned zastaví.

Volitelně lze zvýšit bezpečnost světelnými závorami, které fungují bezdotykově, a zachytí pohyb osob nebo předmětů, které se vyskytují v prostoru vjezdu. Tyto bezpečnostní fotobuňky je možné integrovat do postranních sloupků.

Bezpečnost zvyšuje také žluto-oranžové výstražné světlo, které bliká při otevírání a zavírání.

Vyberte si sami z naší nabídky námi dodávaných výplní

Samonosné brány dodáváme a vyrábíme v široké škále výplní nebo také v provedení bez výplně. Vyrobíme pro vás pouze konstrukci připravenou pro uchycení výplně, kterou si dodáte sami.

Vjezdové křídlové brány též dodáváme bez výplně.

Okenicové provedení

Hliníkové - nadčasové bezúdržbové

Výhody hliníkových výplní:
• Hliník s lakovaným povrchem nekoroduje a má velmi dlouhou životnost
• Brány vyrábíme ve stejném provedení jako hliníkové ploty, čímž je zajištěno dokonalé typové i barevné sladění Vašeho oplocení.
• Jsou moderním a nadčasovým doplňkem vašeho domu
Nižší váha oproti jiným výplním
Výroba na míru dle Vašich požadavků a představ

otocna brana 13 | Vrata Kolář
01
otocna brana 14 | Vrata Kolář
02 - nejoblíbenější a nejčastější provedení
placeholder | Vrata Kolář
Okenice nastojato
placeholder | Vrata Kolář
Plaňka vodorovně
otocna brana 17 | Vrata Kolář
Plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
do rámu
placeholder | Vrata Kolář
na rám

Tahokov - doplňující se s moderní architekturou

zaručuje dlouholetou životnost a snadnou údržbu, odolnost

Nabízíme širokou škálu motivů, můžete si u nás vybrat tahokov s různou propustností – od provedení téměř neprůhledných, až po oka výrazněji otevřená, která otevírají pohled na pozemek a váš dům.

Představujeme námi nejpoužívanější motivy, ze kterých se tahokov vyrábí:
FILS 21,RESIDENCE, EXA, RB 45, RB 65, ESPERIA, PRIVACY

Tahokov lze dodávat žárově zinkovaný a lakovaný Komaxit RAL na přání zákazníka.
V dnešní době velice využívané provedení, zajišťuje dokonalý design a zhodnocení životnosti dvou povrchových úprav.

Tahokov není možné navařit do rámů a zinkovat jako celek, neboť hrozí riziko zvlnění, či „vyboulení“ tahokovu. Je proto nutné zinkovat odděleně tahokov a samotné rámy. Teprve následně je sešroubovat / snýtovat do kompletního výrobku.

Dřevěná výplň - klasika

Samonosné brány nejčastěji osazeny výplní plaňka svisle, plaňka vodorovně a provedení palubka. Vše připravujeme a vyrábíme dle Vašeho přání na míru. Též lze využít variantu, že dřevěnou výplň si dodáte sami. Dodáváme včetně nátěrů slabovrstvá lazura, materiál dle domluvy a přání zákazníka.

otocna brana 24 | Vrata Kolář
plaňka svisle
otocna brana 25 | Vrata Kolář
plaňka vodorovně
otocna brana 26 | Vrata Kolář
provedení palubka

Plastové - dřevoplast WPC

Dodáváme plotová prkna z odolného dřevoplastu neboli WPC v poměru 50% dřevo a 50% PVC, což našim prknům dává prvotřídní odolnost a přírodní vzhled bez třísek a potřeby natírání.

Standardní délky prken jsou 1 000 / 2 000 / 4 000 mm, lze dodat i v délkách na míru.

Speciální úprava povrchu tzv. embossováním, která vytváří nepravidelnou povrchovou strukturu jako u dřeva. Také lze dodat s broušeným nebo hladkým povrchem.

 

Tepelně a voděodolný produkt
Odolnost vůči houbám a plísním
Bez nutnosti natírání a bez třísek
Délka na míru podle Vašeho přání

Nabízíme 2 základní druhy plotových prken:

ploty A | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 90 mm
ploty B | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 120 mm
Jeklové žebrování
Jeklové žebrování v kombinaci spodní plech

Ocelové

 • se montují na zděné sloupky nebo již připravené kovové sloupky.
 • plotové výplně se vyrábí přesně dle designu a rozměrů přání zákazníka, většinou v
  pozinkované úpravě, lze pouze rám z ocelového profilu nebo rám s žebrováním.
 • plotové výplně jako drátěný program, s možností výběru rozměrů a druhů ok.

Posuvné či dvoukřídlé brány s výplní Nylofor 3D jsou nedílnou součástí každého dobrého plotu. Povrchová úprava žárovým zinkováním, lakováním Komaxit dává záruku dlouhé životnosti brány.

Pletivo Nylofor 20x5
Žebírkové pletivo

Kované - od jednoduchých motivů po ozdobné kované motivy

Kované ploty a výplně jsou skvělým doplňkem jak pro rodinné domy, vily, objekty občanské vybavenosti, tak i pro průmyslové budovy.

K výrobě a dodání je k dispozici velké množství motivů a variant provedení. Plotové dílce jsou dodávány jak se stejným motivem, tak v jejich kombinaci, dle výběru zákazníka.

Nejoblíbenější a nejčastější provedení:

otocna brana 35 | Vrata Kolář
Výplň Bohdana
otocna brana 37 | Vrata Kolář
Výplň Jana
otocna brana 39 | Vrata Kolář
Výplň Michaela
Single

Vodorovný profil průřez B 25 x 8 mm, svislý profil jekl hladký 15 x 15 mm, koncovky SZ1, SZ2, SZ3, max. šířka 2500 mm, max. výška 1700 mm

History

Vodorovný profil oklepaný 30 x 5 mm, svislý profil jekl kovaný 20 x 20 mm, koncovky HZ1, HZ2, HZ3, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Classical

Vodorovný profil průřez B 30 x 8 mm, svislý profil jekl kovaný 16 x 16 mm, koncovky CZ1, CZ2, CZ3, vsuvky CS1, CS2, CS3, max. šířka 2600 mm, max. výška 1700 mm

Modern

Vodorovný profil hladký 30 x 5 mm, svislý profil jekl hladký 20 x 20 mm, koncovky MZ1, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Vchodové branky

Svým vzhledem, použitým materiálem a provedením většinou odpovídají vzhledu vjezdových bran nebo navazujícího oplocení.

Dodáváme ve všech rozměrech, s mnoha typy povrchů a výplní dle požadavku zákazníka. Standarně se dvěma seřízovacími samostavitelnými panty, s protikusem zavírání – krátkým a dlouhým po celé délce branky, jenž může být vybaven elektrickým zámkem.

Elektrický zámek je montován do protikusu branky. Branku lze otevřít pouhým stisknutím tlačítka z Vaší předsíně. Jakmile se vstupní branka zavře, elektrozámek se automaticky uzamkne.
Tuto funkci jistě oceníte i v noci, za deště či mrazu, kdy nemusíte vycházet a odemykat branku klíčem.
Elektrozámek vstupní branky je možno kombinovat s domovním telefonem nebo videotelefonem.
Zámek je zabudován do konstrukce 60x40mm.

Na přání vybavíme kováním a bezpečnostní vložkou. Nejvíce používané kování – broušená ocel se štítkem v provedení klika x klika, klika x madlo, madlo x madlo.

Vchodové branky v provedení s poštovní schránkou

Otočné branky pro popelnice

Branky s otočí pro popelnici bývají vzhledově sladěny se vstupní brankou nebo oplocením.
Velikou výhodou tohoto řešení je, že popeláři odvedou svoji práci i ve vaší nepřítomnosti, aniž by vám museli vstoupit na pozemek.
Branka pro popelnici má z vnitřní strany v dolní části rám včetně roštu, na který se umístí popelnice.

Vyberte si sami z naší nabídky námi dodávaných výplní

Vchodové branky dodáváme a vyrábíme v široké škále výplní nebo také v provedení bez výplně. Vyrobíme pro vás pouze konstrukci připravenou pro uchycení výplně, kterou si dodáte sami.

Vchodové branky též dodáváme bez výplně.

vchodove branky 7 scaled e1593519103695 | Vrata Kolář
01
vchodove branky 8 | Vrata Kolář
02 - nejoblíbenější a nejčastější provedení
placeholder | Vrata Kolář
Okenice nastojato
placeholder | Vrata Kolář
Plaňka vodorovně
vchodove branky 12 | Vrata Kolář
Plaňka svisle do rámu
vchodove branky 11 | Vrata Kolář
Plaňka svisle na rám

Hliníkové - nadčasové bezúdržbové

Výhody hliníkových výplní:
• Hliník s lakovaným povrchem nekoroduje a má velmi dlouhou životnost
• Brány vyrábíme ve stejném provedení jako hliníkové ploty, čímž je zajištěno dokonalé typové i barevné sladění Vašeho oplocení.
• Jsou moderním a nadčasovým doplňkem vašeho domu
Nižší váha oproti jiným výplním
Výroba na míru dle Vašich požadavků a představ

Okenicové provedení

Tahokov - doplňující se s moderní architekturou

zaručuje dlouholetou životnost a snadnou údržbu, odolnost

Nabízíme širokou škálu motivů, můžete si u nás vybrat tahokov s různou propustností – od provedení téměř neprůhledných, až po oka výrazněji otevřená, která otevírají pohled na pozemek a váš dům.

Představujeme námi nejpoužívanější motivy, ze kterých se tahokov vyrábí:
FILS 21,RESIDENCE, EXA, RB 45, RB 65, ESPERIA, PRIVACY

Tahokov lze dodávat žárově zinkovaný a lakovaný Komaxit RAL na přání zákazníka.
V dnešní době velice využívané provedení, zajišťuje dokonalý design a zhodnocení životnosti dvou povrchových úprav.

Tahokov není možné navařit do rámů a zinkovat jako celek, neboť hrozí riziko zvlnění, či „vyboulení“ tahokovu. Je proto nutné zinkovat odděleně tahokov a samotné rámy. Teprve následně je sešroubovat / snýtovat do kompletního výrobku.

Dřevěná výplň - klasika

Samonosné brány nejčastěji osazeny výplní plaňka svisle, plaňka vodorovně a provedení palubka. Vše připravujeme a vyrábíme dle Vašeho přání na míru. Též lze využít variantu, že dřevěnou výplň si dodáte sami. Dodáváme včetně nátěrů slabovrstvá lazura, materiál dle domluvy a přání zákazníka.

vchodove branky 18 | Vrata Kolář
plaňka svisle
vchodove branky 19 | Vrata Kolář
plaňka vodorovně
vchodove branky 20 | Vrata Kolář
provedení palubka

Plastové - dřevoplast WPC

Dodáváme plotová prkna z odolného dřevoplastu neboli WPC v poměru 50% dřevo a 50% PVC, což našim prknům dává prvotřídní odolnost a přírodní vzhled bez třísek a potřeby natírání.

Standardní délky prken jsou 1 000 / 2 000 / 4 000 mm, lze dodat i v délkách na míru.

Speciální úprava povrchu tzv. embossováním, která vytváří nepravidelnou povrchovou strukturu jako u dřeva. Také lze dodat s broušeným nebo hladkým povrchem.

 

Tepelně a voděodolný produkt
Odolnost vůči houbám a plísním
Bez nutnosti natírání a bez třísek
Délka na míru podle Vašeho přání

Nabízíme 2 základní druhy plotových prken:

ploty A | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 90 mm
ploty B | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 120 mm
Jeklové žebrování
Jeklové žebrování v kombinaci spodní plech

Ocelové

 • se montují na zděné sloupky nebo již připravené kovové sloupky.
 • plotové výplně se vyrábí přesně dle designu a rozměrů přání zákazníka, většinou v
  pozinkované úpravě, lze pouze rám z ocelového profilu nebo rám s žebrováním.
 • plotové výplně jako drátěný program, s možností výběru rozměrů a druhů ok.

Posuvné či dvoukřídlé brány s výplní Nylofor 3D jsou nedílnou součástí každého dobrého plotu. Povrchová úprava žárovým zinkováním, lakováním Komaxit dává záruku dlouhé životnosti brány.

Pletivo Nylofor 20x5
Žebírkové pletivo

Kované - od jednoduchých motivů po ozdobné kované motivy

Kované ploty a výplně jsou skvělým doplňkem jak pro rodinné domy, vily, objekty občanské vybavenosti, tak i pro průmyslové budovy.

K výrobě a dodání je k dispozici velké množství motivů a variant provedení. Plotové dílce jsou dodávány jak se stejným motivem, tak v jejich kombinaci, dle výběru zákazníka.

Nejoblíbenější a nejčastější provedení:

vchodove branky 29 | Vrata Kolář
Výplň Bohdana
vchodove branky 31 | Vrata Kolář
Výplň Jana
vchodove branky 33 | Vrata Kolář
Výplň Michaela
Single

Vodorovný profil průřez B 25 x 8 mm, svislý profil jekl hladký 15 x 15 mm, koncovky SZ1, SZ2, SZ3, max. šířka 2500 mm, max. výška 1700 mm

History

Vodorovný profil oklepaný 30 x 5 mm, svislý profil jekl kovaný 20 x 20 mm, koncovky HZ1, HZ2, HZ3, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Classical

Vodorovný profil průřez B 30 x 8 mm, svislý profil jekl kovaný 16 x 16 mm, koncovky CZ1, CZ2, CZ3, vsuvky CS1, CS2, CS3, max. šířka 2600 mm, max. výška 1700 mm

Modern

Vodorovný profil hladký 30 x 5 mm, svislý profil jekl hladký 20 x 20 mm, koncovky MZ1, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Reference