MENU

Vjezdové brány křídlové

Otočné křídlové brány

Křídlové dvoukřídlé a jednokřídlé brány se vyrábí v provedení jednoho nebo dvou křídel, která se zavěšují na připravené sloupky plotu do otvoru nebo se mohou dodávat včetně námi již připravených ocelových sloupků. Otevírání je z pravidla na pozemek majitele, ale v případě nedostatečného prostoru je i možnost otevírání křídel brány ven. Křídla brány při otevírání a zavírání omezují prostor před bránou či za bránou. Křídlové brány osazujeme za použití seřizovacích samostavitelných pantů, umožňující zcela přesné seřízení. V případě, že délka křídla brány je větší než 150 cm doporučujeme, z důvodu většího zatížení větrem, instalaci elektrického zámku.

Jednokřídlá brána

Tato brána se hodí do míst, kde postačí menší šířka vjezdu nebo není možné použít dvě křídla, např.: z důvodu zatočení příjezdové cesty. Tato bránu lze za pomocí pohonu otevírat jak do pozemku, tak směrem ven. Nevýhodou této brány je, že je nutné ponechat určitý prostor pro otevírání a zavírání křídla. Nutná vysoká mechanická pevnost na straně pantu. Výhodou je, že nepotřebuje žádný boční prostor. Největší úhel otevření křídel se pohybuje okolo 120° (záleží na velikosti nosných sloupů, druhu použitého pohonu, apod.).

Dvoukřídlá brána

Skládá se ze dvou křídel, která jsou většinou stejné šířky, můžou však být rozdílné – asymetrické provedení. Standardně otevíráme dvoukřídlou bránu směrem dovnitř, avšak lze otevírat také ven z pozemku. Upevnění křídel je zajištěno pomocí profesionálních seřizovacích závěsů. Nevýhodou této brány je, že je nutné ponechat určitý prostor pro otevírání a zavírání křídel. Výhodou, že nepotřebuje žádný boční prostor. Nižší cena konstrukce v porovnání s bránou posuvnou samonosnou a pojezdovou.

Výhody:

  • Jednodušší a levnější stavební připravenost.

Nevýhody:

  • V prostoru otevírání nesmí být terén do příliš strmého svahu.
  • Nelze parkovat hned za bránou.
  • Mechanický doraz v prostoru vjezdu.

Křídlové brány skládací

Alternativou pro brány křídlové jsou křídlové brány skládací. Největší výhodou je úspora místa pro otevírání – pro parkování. Délka otevřených složených křídel se snižuje až na polovinu. Vše za pomoci speciálního kování.

Automatické pohony

Všechny křídlové brány samozřejmě dodáváme s automatickými el. pohony. Viz. kategorie

Rozměry bran a předpoklady pro montáž

U křídlových otočných bran doporučujeme maximální průjezdnou šířku do 7 m, maximální výšku do 2 m.

Průjezd může být svažitý, avšak v místech kde se otevírají křídla brány, nesmí terén stoupat – klesat může.

Křídlo brány je montováno pomocí masivních regulovatelných pantů přímo na sloupek. Sloupek může být kovový, zděný, nebo kamenný, je však důležité, aby měl odpovídající únosnost a stabilitu s ohledem na velikost křídla.

Naší výhodou je dodání kovových sloupků včetně stavební přípravy tzn. usazení a zabetonování včetně stavebního materiálu. Stavební připravenost zajišťujeme včetně elektrické přípravy (přívodní kabel zajišťuje zákazník).

Věnujte pozornost dokumentu Stavební připravenost:

Stavební příprava pro podzemní pohony:

V případě, že se rozhodnete pro realizaci svépomocí, rádi Vám poradíme nejen s velikostí sloupků, u provedení podzemních pohonů usazení boxu, ale také s vývody kabeláží.

Konstrukce takto připravených bran, branek, a plotových dílců dodáváme v antikorozním provedení žárový zinek.
Vjezdová brána, která je barevně skloubena s celkovým vzhledem domu nebo naopak pouze s některým jeho prvkem, působí velmi harmonicky a přitahuje obdivné pohledy návštěvníků i kolemjdoucích.
Povrchové úpravy lakování Komaxit je možno vybírat z kvalitních kovářských barev a také nástřiků dle stupnice RAL 186 odstínů.

Bezpečnost

Křídlová brána s automatizací od firmy Hörmann je spolehlivě bezpečná v každé fázi zavírání a otevírání. Brána se při styku s nenadálou překážkou ihned zastaví.

Volitelně lze zvýšit bezpečnost světelnými závorami, které fungují bezdotykově, a zachytí pohyb osob nebo předmětů, které se vyskytují v prostoru vjezdu. Tyto bezpečnostní fotobuňky je možné integrovat do postranních sloupků.

Bezpečnost zvyšuje také žluto-oranžové výstražné světlo, které bliká při otevírání a zavírání.

Vyberte si sami z naší nabídky námi dodávaných výplní

Samonosné brány dodáváme a vyrábíme v široké škále výplní nebo také v provedení bez výplně. Vyrobíme pro vás pouze konstrukci připravenou pro uchycení výplně, kterou si dodáte sami.

Vjezdové křídlové brány též dodáváme bez výplně.

Okenicové provedení

Hliníkové - nadčasové bezúdržbové

Výhody hliníkových výplní:
• Hliník s lakovaným povrchem nekoroduje a má velmi dlouhou životnost
• Brány vyrábíme ve stejném provedení jako hliníkové ploty, čímž je zajištěno dokonalé typové i barevné sladění Vašeho oplocení.
• Jsou moderním a nadčasovým doplňkem vašeho domu
Nižší váha oproti jiným výplním
Výroba na míru dle Vašich požadavků a představ

otocna brana 13 | Vrata Kolář
01
otocna brana 14 | Vrata Kolář
02 - nejoblíbenější a nejčastější provedení
placeholder | Vrata Kolář
Okenice nastojato
placeholder | Vrata Kolář
Plaňka vodorovně
otocna brana 17 | Vrata Kolář
Plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
do rámu
placeholder | Vrata Kolář
na rám

Tahokov - doplňující se s moderní architekturou

zaručuje dlouholetou životnost a snadnou údržbu, odolnost

Nabízíme širokou škálu motivů, můžete si u nás vybrat tahokov s různou propustností – od provedení téměř neprůhledných, až po oka výrazněji otevřená, která otevírají pohled na pozemek a váš dům.

Představujeme námi nejpoužívanější motivy, ze kterých se tahokov vyrábí:
FILS 21,RESIDENCE, EXA, RB 45, RB 65, ESPERIA, PRIVACY

Tahokov lze dodávat žárově zinkovaný a lakovaný Komaxit RAL na přání zákazníka.
V dnešní době velice využívané provedení, zajišťuje dokonalý design a zhodnocení životnosti dvou povrchových úprav.

Tahokov není možné navařit do rámů a zinkovat jako celek, neboť hrozí riziko zvlnění, či „vyboulení“ tahokovu. Je proto nutné zinkovat odděleně tahokov a samotné rámy. Teprve následně je sešroubovat / snýtovat do kompletního výrobku.

Dřevěná výplň - klasika

Samonosné brány nejčastěji osazeny výplní plaňka svisle, plaňka vodorovně a provedení palubka. Vše připravujeme a vyrábíme dle Vašeho přání na míru. Též lze využít variantu, že dřevěnou výplň si dodáte sami. Dodáváme včetně nátěrů slabovrstvá lazura, materiál dle domluvy a přání zákazníka.

otocna brana 24 | Vrata Kolář
plaňka svisle
otocna brana 25 | Vrata Kolář
plaňka vodorovně
otocna brana 26 | Vrata Kolář
provedení palubka

Plastové - dřevoplast WPC

Dodáváme plotová prkna z odolného dřevoplastu neboli WPC v poměru 50% dřevo a 50% PVC, což našim prknům dává prvotřídní odolnost a přírodní vzhled bez třísek a potřeby natírání.

Standardní délky prken jsou 1 000 / 2 000 / 4 000 mm, lze dodat i v délkách na míru.

Speciální úprava povrchu tzv. embossováním, která vytváří nepravidelnou povrchovou strukturu jako u dřeva. Také lze dodat s broušeným nebo hladkým povrchem.

 

Tepelně a voděodolný produkt
Odolnost vůči houbám a plísním
Bez nutnosti natírání a bez třísek
Délka na míru podle Vašeho přání

Nabízíme 2 základní druhy plotových prken:

ploty A | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 90 mm
ploty B | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 120 mm
Jeklové žebrování
Jeklové žebrování v kombinaci spodní plech

Ocelové

  • se montují na zděné sloupky nebo již připravené kovové sloupky.
  • plotové výplně se vyrábí přesně dle designu a rozměrů přání zákazníka, většinou v
    pozinkované úpravě, lze pouze rám z ocelového profilu nebo rám s žebrováním.
  • plotové výplně jako drátěný program, s možností výběru rozměrů a druhů ok.

Posuvné či dvoukřídlé brány s výplní Nylofor 3D jsou nedílnou součástí každého dobrého plotu. Povrchová úprava žárovým zinkováním, lakováním Komaxit dává záruku dlouhé životnosti brány.

Pletivo Nylofor 20x5
Žebírkové pletivo

Kované - od jednoduchých motivů po ozdobné kované motivy

Kované ploty a výplně jsou skvělým doplňkem jak pro rodinné domy, vily, objekty občanské vybavenosti, tak i pro průmyslové budovy.

K výrobě a dodání je k dispozici velké množství motivů a variant provedení. Plotové dílce jsou dodávány jak se stejným motivem, tak v jejich kombinaci, dle výběru zákazníka.

Nejoblíbenější a nejčastější provedení:

otocna brana 35 | Vrata Kolář
Výplň Bohdana
otocna brana 37 | Vrata Kolář
Výplň Jana
otocna brana 39 | Vrata Kolář
Výplň Michaela
Single

Vodorovný profil průřez B 25 x 8 mm, svislý profil jekl hladký 15 x 15 mm, koncovky SZ1, SZ2, SZ3, max. šířka 2500 mm, max. výška 1700 mm

History

Vodorovný profil oklepaný 30 x 5 mm, svislý profil jekl kovaný 20 x 20 mm, koncovky HZ1, HZ2, HZ3, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Classical

Vodorovný profil průřez B 30 x 8 mm, svislý profil jekl kovaný 16 x 16 mm, koncovky CZ1, CZ2, CZ3, vsuvky CS1, CS2, CS3, max. šířka 2600 mm, max. výška 1700 mm

Modern

Vodorovný profil hladký 30 x 5 mm, svislý profil jekl hladký 20 x 20 mm, koncovky MZ1, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Reference