MENU

Vjezdové brány samonosné

Samonosné brány

Posuvné nesené brány jsou jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších druhů bran pro vjezd. Tento typ brány nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Posuvné brány jsou posazené za plot (za otvor), kam se také vysouvají. Řadí se mezi vodící systémy nejvyšší kvality Rolling Center, pohodlí, s nejmenším nárokem na údržbu a po otevření nezužují šířku průjezdu. Též se hodí na pozemky se stoupajícím vjezdem, tam kde by terén nedovolil otevření křídel u křídlové brány. Lze i v provedení lichoběžník – spodní část je přizpůsobena stoupajícímu či klesajícímu terénu.

Automatické pohony

Všechny samonosné brány samozřejmě dodáváme s automatickými el. pohony. Viz. kategorie 

Rozměry samonosných bran a předpoklady pro montáž

U samonosných posuvných bran doporučujeme maximální průjezdnou šířku vjezdu do 9m, výšku do 2m.

Je nutno také počítat s bočním prostorem potřebným pro zasunutí. Tento prostor je vždy cca o 1/3 až 1/2 delší než šířka vjezdu. Konkrétní délka přesahu je vždy posuzována individuálně, především s ohledem na velikost a váhu výplně.

Naší výhodou je dodání včetně stavební připravenosti z betonového základu, jehož rozměry se odvozují od velikosti průjezdu. Na tento betonový základ se již kotví nosná konstrukce brány. Stavební připravenost zajišťujeme včetně elektrické přípravy (přívodní kabel zajišťuje zákazník).

Věnujte pozornost dokumentu Stavební připravenost:

V případě, že se rozhodnete pro realizaci betonového základu svépomocí, rádi Vám poradíme nejen s velikostí základu, ale také s vývody kabeláží.

Spodní část brány – rámu je osazena silnostěnným 5mm otevřeným C profilem. Profil je ukotven mimo průjezd pomocí dvou vozíků pevně ukotvených na zabetonované základové desce. Na horní části brány je namontováno uzavřené vedení brány, které neodírá a nepoškozuje povrch konstrukce brány. Brána je nesená 8cm nad vozovkou ve vzduchu. Hlavní výhodou, kterou posuvné brány mají je, že se posouvají ve vzduchu rovnoběžně s plotem. Jednou z mnoha výhod je, že zde není instalována žádná vodící kolejnice, nemůže tedy docházet k narušení chodu brány z důvodu jejího namrzání v zimním období nebo při vniknutí kamínků či jiných překážek do dráhy posunu brány. Parkování je možné hned za bránou. Předností posuvných nesených bran je rovněž nepříliš složitá stavební příprava.

Konstrukce takto připravených bran, branek, a plotových dílců dodáváme v antikorozním provedení žárový zinek.
Vjezdová brána, která je barevně skloubena s celkovým vzhledem domu nebo naopak pouze s některým jeho prvkem, působí velmi harmonicky a přitahuje obdivné pohledy návštěvníků i kolemjdoucích.
Povrchové úpravy lakování Komaxit je možno vybírat z kvalitních kovářských barev a také nástřiků dle stupnice RAL 186 odstínů.

Bezpečnost

Samonosná brána s automatizací od firmy Hörmann je spolehlivě bezpečná v každé fázi zavírání a otevírání. Brána se při styku s nenadálou překážkou ihned zastaví.

Volitelně lze zvýšit bezpečnost světelnými závorami, které fungují bezdotykově, a zachytí pohyb osob nebo předmětů, které se vyskytují v prostoru vjezdu. Tyto bezpečnostní fotobuňky je možné integrovat do postranních sloupků.

Bezpečnost zvyšuje také žluto-oranžové výstražné světlo, které bliká při otevírání a zavírání.

Vyberte si sami z naší nabídky námi dodávaných výplní

Samonosné brány dodáváme a vyrábíme v široké škále výplní nebo také v provedení bez výplně. Vyrobíme pro vás pouze konstrukci připravenou pro uchycení výplně, kterou si dodáte sami.

Samonosné brány též dodáváme bez výplně.

samonosne brany 5 1 | Vrata Kolář
Okenicové provedení

Hliníkové - nadčasové bezúdržbové

Výhody hliníkových výplní:
• Hliník s lakovaným povrchem nekoroduje a má velmi dlouhou životnost
• Brány vyrábíme ve stejném provedení jako hliníkové ploty, čímž je zajištěno dokonalé typové i barevné sladění Vašeho oplocení.
• Jsou moderním a nadčasovým doplňkem vašeho domu
Nižší váha oproti jiným výplním
Výroba na míru dle Vašich požadavků a představ

samonosne brany 7 1 | Vrata Kolář
01
samonosne brany 8 1 | Vrata Kolář
02 - nejoblíbenější a nejčastější provedení
placeholder | Vrata Kolář
Okenice nastojato
samonosne brany 10 1 | Vrata Kolář
Plaňka vodorovně
samonosne brany 11 1 | Vrata Kolář
Plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
do rámu
samonosne brany 13 1 | Vrata Kolář
na rám

Tahokov - doplňující se s moderní architekturou

zaručuje dlouholetou životnost a snadnou údržbu, odolnost

Nabízíme širokou škálu motivů, můžete si u nás vybrat tahokov s různou propustností – od provedení téměř neprůhledných, až po oka výrazněji otevřená, která otevírají pohled na pozemek a váš dům.

Představujeme námi nejpoužívanější motivy, ze kterých se tahokov vyrábí:
FILS 21,RESIDENCE, EXA, RB 45, RB 65, ESPERIA, PRIVACY

Tahokov lze dodávat žárově zinkovaný a lakovaný Komaxit RAL na přání zákazníka.
V dnešní době velice využívané provedení, zajišťuje dokonalý design a zhodnocení životnosti dvou povrchových úprav.

Tahokov není možné navařit do rámů a zinkovat jako celek, neboť hrozí riziko zvlnění, či „vyboulení“ tahokovu. Je proto nutné zinkovat odděleně tahokov a samotné rámy. Teprve následně je sešroubovat / snýtovat do kompletního výrobku.

Dřevěná výplň - klasika

Samonosné brány nejčastěji osazeny výplní plaňka svisle, plaňka vodorovně a provedení palubka. Vše připravujeme a vyrábíme dle Vašeho přání na míru. Též lze využít variantu, že dřevěnou výplň si dodáte sami. Dodáváme včetně nátěrů slabovrstvá lazura, materiál dle domluvy a přání zákazníka.

samonosne brany 18 1 | Vrata Kolář
plaňka svisle
placeholder | Vrata Kolář
plaňka vodorovně
samonosne brany 20 1 | Vrata Kolář
provedení palubka

Plastové - dřevoplast WPC

Dodáváme plotová prkna z odolného dřevoplastu neboli WPC v poměru 50% dřevo a 50% PVC, což našim prknům dává prvotřídní odolnost a přírodní vzhled bez třísek a potřeby natírání.

Standardní délky prken jsou 1 000 / 2 000 / 4 000 mm, lze dodat i v délkách na míru.

Speciální úprava povrchu tzv. embossováním, která vytváří nepravidelnou povrchovou strukturu jako u dřeva. Také lze dodat s broušeným nebo hladkým povrchem.

 

Tepelně a voděodolný produkt
Odolnost vůči houbám a plísním
Bez nutnosti natírání a bez třísek
Délka na míru podle Vašeho přání

Nabízíme 2 základní druhy plotových prken:

ploty A | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 90 mm
ploty B | Vrata Kolář
WPC Plotová prkna 120 mm
Jeklové žebrování
Jeklové žebrování v kombinaci spodní plech
Pletivo Nylofor 20x5
Žebírkové pletivo

Ocelové

  • se montují na zděné sloupky nebo již připravené kovové sloupky.
  • plotové výplně se vyrábí přesně dle designu a rozměrů přání zákazníka, většinou v
    pozinkované úpravě, lze pouze rám z ocelového profilu nebo rám s žebrováním.
  • plotové výplně jako drátěný program, s možností výběru rozměrů a druhů ok.

 

Plotové s výplně Nylofor 3D jsou nedílnou součástí každého dobrého plotu. Povrchová úprava žárovým zinkováním, lakováním Komaxit dává záruku dlouhé životnosti brány.

Kované - od jednoduchých motivů po ozdobné kované motivy

Kované ploty a výplně jsou skvělým doplňkem jak pro rodinné domy, vily, objekty občanské vybavenosti, tak i pro průmyslové budovy.

K výrobě a dodání je k dispozici velké množství motivů a variant provedení. Plotové dílce jsou dodávány jak se stejným motivem, tak v jejich kombinaci, dle výběru zákazníka.

Nejoblíbenější a nejčastější provedení:

samonosne brany 29 1 | Vrata Kolář
Výplň Bohdana
samonosne brany 31 1 | Vrata Kolář
Výplň Jana
samonosne brany 33 1 | Vrata Kolář
Výplň Michaela
Single

Vodorovný profil průřez B 25 x 8 mm, svislý profil jekl hladký 15 x 15 mm, koncovky SZ1, SZ2, SZ3, max. šířka 2500 mm, max. výška 1700 mm

History

Vodorovný profil oklepaný 30 x 5 mm, svislý profil jekl kovaný 20 x 20 mm, koncovky HZ1, HZ2, HZ3, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Classical

Vodorovný profil průřez B 30 x 8 mm, svislý profil jekl kovaný 16 x 16 mm, koncovky CZ1, CZ2, CZ3, vsuvky CS1, CS2, CS3, max. šířka 2600 mm, max. výška 1700 mm

Modern

Vodorovný profil hladký 30 x 5 mm, svislý profil jekl hladký 20 x 20 mm, koncovky MZ1, max. šířka 2800 mm, max. výška 1700 mm

Reference